Wejdź na wyższy poziom suplementacji

W świadomej suplementacji najważniejsze są dla Ciebie skuteczność i bezpieczeństwo?
Postaw na liposomy!

Przekonaj się, dlaczego są tak wyjątkowe i w czym tkwi sekret ich efektywnego działania.

Poznaj liposomy... od środka!

Liposomy to precyzyjne mikropęcherzyki, które swoją budową naśladują naturalne błony komórkowe i są efektywnie wchłaniane przez organizm. Dzięki temu można w nich zamknąć witaminy oraz inne składniki aktywne, tym samym zwiększając ich przyswajalność. Potencjał liposomów jest szeroko wykorzystywany w kosmetologii, farmaceutyce oraz... suplementacji!

Dowiedz się więcej

W czym tkwi sekret skuteczności suplementów liposomalnych?

Kluczowa jest budowa samego liposomu, który strukturą i wielkością przypomina błony komórkowe jelita, co znacznie wspomaga i ulepsza proces przenikania oraz wchłaniania się suplementu.

Dzięki zwiększeniu biodostępności, ale też zmniejszeniu dawki składników potrzebnych do uzyskania korzyści zdrowotnych, liposomy sprawdzą się też doskonale w przypadku składników, które w dużych ilościach mogą działać drażniąco na żołądek m.in. witaminy C.

"Liposomy to skuteczne nośniki składników aktywnych. Ich główną zaletą jest wysoka przyswajalność przez organizm oraz zdolność do przenoszenia zarówno substancji rozpuszczalnych w wodzie, jak i w tłuszczach. Dzięki specyficznej budowie, liposomy chronią składniki przed rozpadem, co wydłuża ich okres działania w organizmie i poprawia efektywność suplementacji.

Ponadto składniki zamknięte w strukturach liposomalnych mogą być lepiej tolerowane u osób z zaburzeniami trawienia, ponieważ liposomy zapewniają lepszą ochronę i transport składników aktywnych przez układ trawienny.

Liposomy wykorzystaliśmy w naszej linii LIPOCAPS - to nowoczesna forma suplementacji, którą warto rozważyć."

Izabela Lembas-Jujka, chemik, dział technologii formeds

Wyzwania związane z produkcją liposomów

Liposomy są wysoko przyswajane przez organizm, jednak jednocześnie bardzo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Sprawdź, z jakimi wyzwaniami zmierzyliśmy się przystępując do ich produkcji!

  • wykazują niestabilność termodynamiczną

  • mają tendencję do zmiany wielkości cząsteczek oraz uwalniania substancji podczas przechowywania w stanie ciekłym

  • są podatne na działanie kwasu żołądkowego, soli żółciowych i lipaz trzustkowych w układzie pokarmowym

SKUTEK: agregacja i nieszczelność - zwiększenie ilości uszkodzonych liposomów

Rozwiązanie #1: opatentowana technologia LID

Wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym opracowaliśmy LID - czyli przełomową, opatentowaną technologię produkcji suplementów liposomalnych LIPOCAPS*. Polega ona na wysuszeniu liposomów do formy proszku, gdzie nośnikiem jest odżywcza inulina. Dzięki temu stają się one stabilne i odporne na agregację oraz nieszczelność. Dodatkowo nie wymagają stosowania słodzików, alkoholu, konserwantów i nie muszą być przechowywane w lodówce.

* Nr patentu: 241766

Rozwiązanie #2: kwasoodporna kapsułka

Chociaż jelita to docelowe miejsce wchłaniania liposomów, to po drodze są one poddawane degradacyjnemu działaniu kwasu żołądkowego i enzymów trawiennych. Powoduje to rozpad oraz agregację (czyli łączenie się) liposomów, które tym samym tracą swoje cenne właściwości.

Aby tego uniknąć, nasze suplementy liposomalne zamknęliśmy w specjalistycznej, kwasoodpornej kapsułce o opóźnionym uwalnianiu. Dzięki temu ich cenna zawartość jest chroniona aż do 4 godzin w środowisku żołądka i nienaruszona dociera do jelit, gdzie jest szybko uwalniana (zaledwie w 20 minut).

Sprawdź, co jeszcze wyróżnia LIPOCAPS od formeds

Produkty z linii LIPOCAPS powstają w Polsce - w naszym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym pod Poznaniem.

W ofercie mamy aż 5 suplementów liposomalnych, w których znajdziesz wyłącznie 100% czysty skład i optymalne dawki wysoko przyswajalnych składników aktywnych.

A wszystko to zamknięte w bezpiecznych i wytrzymałych opakowaniach wykonanych z BIO HDPE (pozyskiwanego z trzciny cukrowej), które nadają się do recyklingu.

Zamów produkty z linii LIPOCAPS