Nic do dodania, czyli jak dbamy o 100% czysty skład

W formeds nie idziemy na kompromisy w kwestii jakości. Dlatego w naszych produktach nie znajdziesz zbędnych dodatków, których głównym celem jest ułatwienie procesów produkcyjnych. Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem, dlatego stawiamy wyłącznie na optymalne dawki wysoko przyswajalnych składników aktywnych (witamin oraz minerałów), które odżywiają i realnie wspierają Twój organizm. Sprawdź nas!

Parszywa 12-tka

czyli zbędne dodatki, których nigdy nie znajdziesz w suplementach formeds

✕ barwniki

To substancje nadające żywności określoną barwę, które normalnie nie są spożywane jako składniki odżywcze. Wśród nich najczęstsze są: żółcień chinolinowa (E104), żółcień pomarańczowa (E110), azorubina/karmoizyna (E122), czerwień allura (E129), tartrazyna (E102), czerwień koszenilowa A (E124). EFSA stwierdził, że nieduża część populacji może nie tolerować tartrazyny (E102), czego objawem może być np. zaczerwienienie skóry.

✕ talk

Może być oznaczany również jako E553b. Nie ma żadnej wartości odżywczej. Ułatwia jedynie procesy produkcyjne ze względu na właściwości przeciwzbrylające i poślizgowe.

✕ konserwanty

Ich głównym zadaniem jest przedłużenie przydatności produktów do spożycia (zwłaszcza tych w formie płynnej). Sproszkowana forma naszych suplementów sprawia, że zachowują one trwałość i cenne właściwości bez konieczności dodawania konserwantów. 

✕ stearynian magnezu

Biały, nierozpuszczalny w wodzie proszek, który ułatwia procesy produkcji tabletek i kapsułek.

✕ słodziki

Ich zadaniem jest nadanie produktowi słodkiego smaku. Niektóre słodziki (poliole) mogą powodować efekt przeczyszczający, jeżeli ich zawartość w produkcie przekracza 10%. Osoby z wrażliwym układem pokarmowym powinny zwrócić uwagę na zawartość maltitolu, ksylitolu czy erytrytolu w produkcie. Dodatkowo badania wykazały, że po 4 dniach stosowania w diecie aspartamu lub acesulfamu K, zaobserwowano spadek różnorodności dobroczynnych mikroorganizmów jelitowych.

✕ dwutlenek krzemu

Substancja przeciwzbrylająca, która ogranicza zlepianie się cząstek np. w produktach w proszku. Jednocześnie nie zapewnia żadnej wartości odżywczej. 

✕ sztuczne aromaty

Substancje bez żadnych wartości odżywczych, których zadaniem jest zmiana smaku i zapachu produktu. Są wytwarzane w ramach zaawansowanych procesów technologicznych ze składników syntetycznych. 

✕ celuloza mikrokrystaliczna

Jest stosowana jako wypełniacz, którego używa się, gdy substancji aktywnych (np. witamin) jest zbyt mało, by wytworzyć kapsułki lub tabletki.

✕ dodatki cukru

Zwykle występuje jako sacharoza i ma na celu uatrakcyjnienie smaku produktu. Według danych GUS w 2020 roku statystyczny Polak spożył blisko 43 kg cukru. Nadmiar tego składnika wpływa niekorzystnie na zdrowie, dlatego warto ograniczać jego obecność tam, gdzie to tylko możliwe.

✕ ekstrakt i łuski z ryżu

Roślinny odpowiednik stearynianu magnezu. Jego głównym zadaniem jest upraszczanie procesów produkcyjnych. Dostarcza znikomych ilości składników odżywczych (głównie węglowodanów).  

✕ oleje uwodornionych (utwardzone)

Tłuszcze częściowo utwardzone są źródłem szkodliwych izomerów trans, które mogą przyczyniać się do występowania problemów sercowo-naczyniowych.

✕ skrobia

Substancja otrzymywana w wyniku zabiegów takich jak m.in. działanie enzymów i odbarwianie kwasem lub ługiem. Ułatwia procesy produkcyjne i pełni funkcję wypełniacza. Ma wysoki indeks glikemiczny (100), więc powinny na nią uważać osoby wrażliwe na gwałtowne skoki glukozy.

Tylko to, czego potrzebujesz

Kapsułka roślinna - tworzymy ją z wegańskiego pullulanu, który jest otrzymywany w procesie fermentacji przez grzyby Aureobasidium pullulans. Jest ona bezzapachowa i bezsmakowa. Nie zawiera też skrobi, glutenu ani substancji pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo wykazuje dużą szczelność i nie wchodzi w reakcje z zamkniętymi w niej substancjami czynnymi.

Składniki aktywne - w naszych suplementach znajdziesz wyłącznie wysoko przyswajalne składniki aktywne w optymalnych dawkach. Wyznajemy zasadę, że mniej znaczy lepiej. Nie ma tu miejsca m.in. na zbędne przeciwzbrylacze i wypełniacze, których celem nie jest wspieranie Twojego organizmu, a jedynie ułatwienie procesu produkcji.

Dowiedz się więcej
LP_czysty_sklad_kwadrat_2

Składniki i dawki, które naprawdę działają

Żaden składnik aktywny nie będzie skuteczny, jeżeli organizm nie jest w stanie go przyswoić. Dlatego w formeds stawiamy na wysoko przyswajalne i aktywne formy witamin i składników mineralnych.

Równie istotne są optymalne dawki składników aktywnych. Komponując nasze składy, kierujemy się wytycznymi m.in.:

- Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności,

- Zespołu ds. suplementów diety powołanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego,

- Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Bazujemy także na aktualnych i wiarygodnych badaniach naukowych.

Wszystko po to, by dać Ci pewność, że dostarczasz swojemu organizmowi składniki, które naprawdę działają.

„Nawet 26 kategorii różnych dodatków do żywności możesz znaleźć w produktach spożywczych. Dotyczy to również suplementów diety. Dodatki te nie mają żadnych wartości odżywczych – ich zadaniem jest usprawnić procesy, aby wytwarzanie suplementów było szybsze i łatwiejsze. Dlatego w formeds opracowaliśmy technologie wytwarzania suplementów diety bez ich udziału. Dzięki temu możesz cieszyć się zawsze czystą dawką witamin i minerałów.”

Joanna Wacławska, technolog formeds

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Przepisy nie narzucają obowiązku badania suplementów diety. Dotyczy to zarówno produktu finalnego, jak i surowców stosowanych do jego wytworzenia. W formeds stawiamy jednak na bezkompromisowe podejście do jakości. Właśnie dlatego nasze suplementy przechodzą szereg badań w niezależnych, akredytowanych laboratoriach.

Produkty sprawdzamy m.in. pod kątem występowania bakterii (w tym tych z rodzaju Listeria monocytogenes - szczególnie niebezpiecznych dla kobiet w ciąży), metali ciężkich oraz rakotwórczych WWA (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych) i ETO (tlenku etylenu).

Dzięki temu możesz mieć pewność, że przyjmujesz wysokiej klasy produkt, który zawiera tylko to, co bezpieczne dla Twojego organizmu.

LP_czysty_sklad_kwadrat_4

Produkty dobre dla Ciebie i środowiska

Czy wiesz, że do wyprodukowania 1 kg papieru potrzeba aż 250 litrów wody? Właśnie dlatego ograniczyliśmy kartonowe opakowania wszędzie tam, gdzie to możliwe! Dzięki temu rocznie zaoszczędzimy około 446 500 litrów wody.

Dodatkowo stawiamy na pojemniki z roślinnych surowców, niezwykle bezpieczne i wytrzymałe opakowania wykonane z BIO HDPE (polietylenu wysokiej gęstości), pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Nasze pojemniki nadają się do recyklingu.

Opakowania formeds są także wolne od potencjalnie szkodliwego dla zdrowia BPA (bisfenolu), co potwierdzają kontrole w specjalistycznych, niezależnych laboratoriach.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze bestsellery

    modelka z kapsułką quiz

    Zyskaj profesjonalne wsparcie w budowaniu zdrowych nawyków

    Rozwiąż quiz i sprawdź, jak skutecznie zadbać o piękną skórę, świetną formę oraz lepsze samopoczucie z pomocą odpowiednich suplementów.

    Wypełnij QUIZ i otrzymaj 20% rabatu!