Ginkgo biloba znajduje zastosowanie w kosmetyce głównie dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i pobudzającym mikrokrążenie. W kosmetykach może być stosowany do pielęgnacji skóry. Ekstrakty z miłorzębu japońskiego mogą wspomagać walkę z wolnymi rodnikami, które przyspieszają procesy starzenia skóry.
Suplementy diety zawierające ginkgo biloba zawsze stosuj zgodnie z zaleceniami producenta, które umieszczone są na opakowaniu produktu.
Dawkowanie
Zawsze stosuj suplementy diety zgodnie z zaleceniami producenta. Dawkowanie będzie różnić się między produktami, w zależności czy producent oferuje ginkgo biloba w proszku czy ekstrakt, wyciąg z miłorzębu japońskiego, lub czy jest to np. herbata z miłorzębu japońskiego z suszonych liści.
W przeanalizowanych badaniach uczestnicy stosowali dawki od 180 do 240 mg ekstraktu z ginkgo biloba dziennie przez okres 24 tygodni.
Jak długo stosować miłorząb japoński?
Przeanalizowane badania wskazują na suplementację przynoszącą pozytywne efekty po 6 tygodniach stosowania ekstraktu z ginkgo biloba.
Ginkgo biloba – skutki uboczne
Ginkgo biloba charakteryzuje się niewielkimi skutkami ubocznymi, jednak w badaniach wymieniane były problemy żołądkowo-jelitowe, nudności, problemy skórne czy uczucie kołatania serca.
Ginkgo biloba – przeciwwskazania. Kto nie powinien zażywać?
Często pojawiają się pytania na forach internetowych, czy ginkgo biloba jest dla dzieci? Nie zaleca się stosowania składnika u osób szczególnie wrażliwych jak np. u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci bez uprzedniej konsultacji specjalistycznej.
Miłorząb japoński a leki na nadciśnienie: ważne jest, aby pacjenci przyjmujący leki na nadciśnienie skonsultowali się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji miłorzębem japońskim, ponieważ może on wpływać na krążenie krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, co teoretycznie może obniżyć ciśnienie krwi.
Również stosowanie poniżej wymienionych leków stanowi przeciwwskazania do stosowania miłorzębu japońskiego.