Suplementy diety zawierające różeniec górski zawsze stosuj zgodnie z zaleceniami producenta, które umieszczone są na opakowaniu produktu.
Kiedy brać różeniec górski? Suplementy z adaptogenem stosuj wtedy, gdy potrzebujesz wzmocnić organizm w zakresie wskazanym w dziale: Rhodiola rosea – właściwości.
Do ciekawych źródeł różeńca górskiego należą suplementy diety, w których jest on zamknięty w kapsułce twardej (np. pullulanowej). Dostępne są także tabletki czy forma płynu z kroplomierzem, jako wyciąg z różeńca górskiego. Takie preparaty ułatwią dawkowanie Rhodioli. Forma suplementu zależy od indywidualnych potrzeb konsumenta.
Różeniec górski – dawkowanie
Zawsze stosuj suplementy diety zgodnie z zaleceniami producenta, który wskazuje zalecaną porcję dzienną. Dzienne dawki będą różnić się między produktami dostępnymi na rynku. W przeanalizowanych badaniach naukowych uczestnicy stosowali od 170 mg do 600 mg ekstraktu z Różeńca górskiego dziennie. Aby dobrze się czuć, najważniejsze jest przestrzeganie zdrowego trybu życia.
Rhodiola – jak długo stosować?
Przeanalizowane badania naukowe wskazują na suplementację przynoszącą pozytywne efekty trwającą 1 – 4 tygodnie.
Różeniec górski – rano czy wieczorem?
Różeniec górski najlepiej jest przyjmować rano, aby maksymalnie wykorzystać jego właściwości adaptogenne. Przyjęcie suplementu diety rano pomoże skorzystać z tych zalet w ciągu dnia, kiedy najbardziej potrzebna jest witalność i sprawność umysłowa. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania nowego suplementu, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Twojego zdrowia i stylu życia.
Różeniec górski – przed czy po jedzeniu?
W przypadku stosowania suplementów diety ważne jest, aby dostosować sposób przyjmowania suplementu do własnych potrzeb i reakcji organizmu, a także skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania, szczególnie jeśli istnieją jakiekolwiek schorzenia lub przyjmowane są leki. Istotne jest stosowanie się do zaleceń producenta suplementu, które znajdują się na etykiecie.
Jeśli nie masz problemów z żołądkiem, możesz spróbować przyjmować różeniec górski przed jedzeniem, aby maksymalnie wykorzystać jego skuteczne działanie.
Jeśli masz wrażliwy żołądek, lepiej przyjmować suplement po jedzeniu, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień i dyskomfortu.
Po jakim czasie działa różeniec górski?
Wykazuje się pozytywny wpływ suplementacji różeńcem górskim już po 1 tygodniu stosowania.
Rhodiola – skutki uboczne
Przy umiarkowanym okresie przyjmowania i w umiarkowanych dawkach Rhodiola rosea jest bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Chociaż doniesienia o skutkach ubocznych są rzadkie, w niektórych badaniach naukowych u niewielkiej liczby uczestników odnotowano zawroty głowy, suchość w ustach i ból głowy.
Różeniec górski – przeciwwskazania
Nie zaleca się stosowania składnika u osób szczególnie wrażliwych jak np. u kobiet w ciąży i karmiących oraz u dzieci bez uprzedniej konsultacji specjalistycznej.